Ką geriau pasirinkti irklentę (SUP) ar baidarę?

Ir baidarės, ir irklentės yra puikus būdas užlipti ant vandens ir tyrinėti gamtą. Nuo žvejybos iki irklavimo lygiame vandenyje – SUP ir baidarės yra labai universalios ir gali būti labai linksmos įvairiomis irklavimo sąlygomis.
Akivaizdu, kad idealiame pasaulyje, kuriame pinigai nėra objektas, būtų puiku turėti ir baidarę, ir irklentę. Biudžetas, erdvė, laikas, praleistas prie vandens, ir kiti praktiniai sumetimai sumuojasi. Jei reikėtų rinktis, kuris iš jų jums tinkamiausias? Kaip ir bet kuri kita, kiekvienas pasirinkimas turi privalumų ir trūkumų, todėl šiame straipsnyje mes apžvelgsime abiejų privalumus ir trūkumus. Be to, SUP turi vieną esminį privalumą… juos galima patobulinti su pritvirtinama sėdyne!
Pateiksime išsamų visų funkcijų, į kurias reikia atsižvelgti diskutuojant apie irklentę ir baidarę, aprašymą. Tačiau iš tikrųjų priklauso, kurios iš šių funkcijų jums svarbios. Taigi, prieš skaitydami mūsų sąrašą, skirkite šiek tiek laiko ir apsvarstykite savo kriterijus. Turėkite omenyje, kas jums daro vandens sporto šaką įdomią, ir esame įsitikinę, kad priimsite teisingą sprendimą.

Baidarė vs Irklentė

1. Treniruotė

Kalbant apie treniruotę, aiškus nugalėtojas yra irklentės. SUP suteikia lengvą viso kūno treniruotę, kuri tonizuoja kūną, stiprina raumenis ir degina kalorijas. Tai tikrai smagus būdas įgyti formą ir, mūsų kuklia nuomone, pranoksta bet kurią dieną lankytis sporto salėje. Tai taip smagu, kad iki kitos dienos gali nesuvokti, kiek treniruositės. Tai pasakius, plaukimas baidarėmis taip pat yra tinkamas būdas mankštintis. Nors SUP įtraukia visą kūną kojas, rankas, krūtinės ir nugaros raumenis, o baidarių irklavimas suteikia daugiau izoliuotos treniruotės, apimančios pečius, nugarą, rankas, krūtinę ir pilvą. Taigi tai gali priklausyti nuo jūsų norimų tikslų. Jei ieškote bendros treniruotės, kurioje daugiau dėmesio būtų skiriama jūsų stabilizuojantiems raumenims, tada irklavimo lenta yra tinkamas būdas. Tačiau jei daugiausia dėmesio skiriate viršutinei kūno daliai, geriausias pasirinkimas gali būti baidarės.

LAIMĖTOJAS: SUP

2. Stabilumas

Stabilumas Kalbant apie stabilumą, baidarės ir irklentės siūlo stabilią irklavimo platformą, prie kurios gali greitai priprasti net pradedantieji.Nepaisant to, kad abi šios kategorijos rezultatai yra geri, baidarės turi pranašumą, nes jų svorio centras yra žemesnis.Paprasčiau tariant, kadangi jūs stovite ant irklentės, jums būdingas mažesnis stabilumas.Tačiau stovima dalis yra pagrindinė priežastis, kodėl daugelis renkasi SUP lentą.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

3. Atsistojimas nukritus

Nesvarbu, ar atsidūrėte vandenyje netyčia, ar atsitiktinai, svarbu pagalvoti, kaip bus lengva grįžti į baidarę ar SUP. Kai kalbama apie apvirtusią baidarę, pirmiausia turite ją apversti, o tik tada įlipti atgal į ją. Apversti baidarę vandenyje nėra lengva užduotis, todėl būtina žinoti tinkamą techniką.
Ir kai ją apverčiate, iš tikrųjų reikia grįžti į vidų! Norint užlipti atgal ir įsitvirtinti, gali prireikti šiek tiek pasitreniruoti.
Ant SUP daug lengviau užlipti, kai esate vandenyje, nes ji retai apvirsta ir yra daug lengviau užlipti. Ji yra atvira ir prieinama, be borto, per kurį būtų galima lipti. Įlipus ant irklentės lengva atsistoti. Be to, jei tinkamai naudosite pavadėlį, irklentė toli nenuplauks.

LAIMĖTOJAS: SUP

4. Vieta ant baidarės/SUP

Jei jums patinka ilgos trukmės irklavimo ekskursijos, tuomet tikrai svarbu turėti galimybę naudotis saugykla daiktams. Tai taip pat tinka trumpesnėms kelionėms, jei norite pasiimti fotoaparato įrangos, maisto ir kt. Naudodami irklentę iš esmės turite ribotą vietą denio įrangai pritvirtinti. Nors vietos yra daug, turite turėti galimybę judėti aukštyn ir žemyn lentos ilgiu, kad galėtumėte atlikti griežtus posūkius ir manevrus. Kuo daugiau įrankių sukraunate, tuo sunkiau valdyti lentą. Žinoma, viskas, ką pririšite prie SUP denio, sušlaps, todėl viską tikrai turėsite supakuoti į vandeniui atsparius sausus maišus. Nors ant irklentės galima susikrauti nemažai įrangos, būdami ant vandens neturėsite greitos ir lengvos prieigos prie jos. Baidarės suteikia jums daugiau vietos be jokių priedų, taip pat daug lengviau išlaikyti savo įrangą sausą, palyginti su SUP (nors visada protinga naudoti sausą maišą, kad būtumėte saugūs). Prieiti prie įrangos plaukiant vandenyje taip pat gali būti lengviau baidarėje, jei ją supakavote atsargiai. Nors pakrovus savo baidarę sunkia įranga ji bus vangi vandenyje, dažnai galite susikrauti daugiau įrangos, nepakenkdami našumui taip, kaip su SUP. Dėl šios priežasties baidarės pranašumą skirsime kaip geriausią variantą.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

5.Transportas ir perkeliamumas

Kalbant apie transportavimą ir nešiojamumą, pripučiamos stovimos irklentės yra patogesnis pasirinkimas dėl to, kad jos paprastai yra lengvesnės ir lengviau valdomos.
Žinoma, jei nešiojamumas ir patogumas transportuoti yra jūsų prioritetų sąraše, tiek baidarės, tiek irklentės yra pripučiamos versijos, kurios išleidžiamos ir supakuojamos į patogų nešiojimo krepšį. Pripučiama baidarė arba pripučiamas SUP gali būti tai, ko ieškote, kai kalbama apie nešiojamumą. Tačiau atminkite, kad nors pripučiamos stovimos irklentės savo našumu beveik prilygsta kietosioms lentoms daugeliu atvejų, pripučiamos ir sulankstomos baidarės praranda daugiau našumo nei jų standžios sesės. Būtinai peržiūrėkite mūsų straipsnį, kuriame lyginamos pripučiamos SUP ir standžios lentos, kad sužinotumėte, kas jums tinka.

LAIMĖTOJAS: SUP

6. Bendras pramogų faktorius

Nors yra tam tikras subjektyvumas, kuris atsiranda lyginant baidarių ir irklenčių bendrą pramogų faktorių, turime pasakyti, kad stovinčios irklavimo lentos šioje kategorijoje turi pranašumą. Daugumai žmonių SUP patirtis yra daug malonesnė ir suteikia maksimalų potencialą, kai kalbama apie pramogas. Norite irkluoti su savo vaikais? Labai smagu atsinešti vaikus į savo SUP, nes jie gali lengvai užšokti ant lentos ir nuo jos pasimėgauti plaukimu! Plaukiojimas su šunimi irklentėmis taip pat yra malonus dalykas, kuris per pastaruosius kelerius metus išpopuliarėjo. Jūsų šuniukui patiks būti su jumis ant vandens, o jūsų SUP denyje yra daug vietos jiems judėti. Jei domitės fitnesu ar joga, jūsų irklentė akimirksniu virsta mankštos platforma arba jogos kilimėliu ant vandens. Tai suteikia jūsų treniruotėms pusiausvyros elemento, kad galėtumėte mesti iššūkį sau ir išbandyti sudėtingas pozas, o ne ant kietų treniruoklių salės grindų, kad griūtumėte. Šio universalumo tikrai negali prilygti baidarė.

LAIMĖTOJAS: SUP

irklente

7. Apžvalgos perspektyva

Kalbant apie ekskursijas, nėra geresnio būdo pasigrožėti gamtos vaizdais ir garsais, nei stovint ant SUP denio.
Baidarėje sėdite žemai ir labai arti vandens, o tai labai apriboja jūsų vaizdą. Ant irklentės daug geriau matysite apylinkes, nes viską matysite iš aukštesnio taško. Galėsite ne tik geriau matyti savo aplinką virš vandens, bet ir po bangomis esančias žuvis ir kitus gyvius.

LAIMĖTOJAS: SUP

8. Plaukimas šaltu oru

Jei planuojate irkluoti šaltu oru, baidarės tikrai bus geriausias jūsų pasirinkimas, nes išliksite daug sausesni nei ant SUP.
Be to, baidarės sėdimoji padėtis padės apsaugoti jus nuo stipraus vėjo, kuris gali būti žiaurus šaltomis dienomis. Nors neabejotinai galima naudoti stovinčią irklavimo lentą ir šaltu oru, būtinai turite tinkamai apsirengti esant šaltai temperatūrai. Apskritai, žiemos SUP yra tik jūsų tolerancijos šalčiui klausimas.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

9. Plaukimas šiltu oru

Nors baidarės yra geriausias pasirinkimas irkluoti žemesnėje temperatūroje, SUP turi pranašumą šiltesniame klimate.
Tikrai gaivu jausti vandens purslą ant kojų irkluojant, o kai viskas tampa per karšta, visada galite lengvai nušokti nuo lentos ir greitai išsimaudyti. Be to, irkluojant iš stovimos padėties, jus pučia vėsus brizas – nuostabus dalykas, dėl kurio galite patirti šiltą popietę ant vandens!

LAIMĖTOJAS: SUP

10. Plaukimas dideliais atstumais

Kadangi baidarių irklavimas atliekamas sėdint, tai labai palengvina irklavimą dideliais atstumais.
Labai ilgą laiką stovėti ant irklentės (ypač kai sąlygos nėra idealios) yra daug sudėtingesnis nei plaukimas baidarėmis dėl mėšlungio ir nuovargio. Tačiau tai taip pat gali būti įrėminta į tai, ar ieškote intensyvesnės treniruotės, ar ne. Kai kurie mėgsta, kad SUP kelia papildomų sunkumų, nes tai leidžia efektyviau atlikti greitą kardio treniruotę.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

baidare

11. Įperkamumas

Kalbant apie įperkamumo klausimą, aiškaus laimėtojo tikrai nėra.
Irklentes ir baidares galima įsigyti beveik panašiomis kainomis, todėl abu yra geras pasirinkimas, nepaisant jūsų biudžeto. Nuo kelių šimtų eurų iki kelių tūkstančių – kiekvienoje kategorijoje yra kažkas kiekvienam. Būtinai ištirkite kiekvieno prekės ženklą ir modelį, kuris atitinka jūsų poreikius. Nemokėkite papildomai už funkcijas, kurių jums nereikia.

LAIMĖTOJAS: LYGIOSIOS

12. Patvarumas

Priklausomai nuo konstrukcijos ir naudojamų medžiagų, tiek baidarės, tiek irklentės gali būti apgadintos dėl akmenų ir smūgių.
Nepaisant to, SUP turi pelekus, kuriuos galima lengvai sugadinti arba sulaužyti sekliuose vandenyse. Nors keičiami pelekai yra prieinami ir lengvai keičiami, šį raundą laimi baidarės.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

13. Manevringumas

Tiek baidarės, tiek irklentės yra įvairių formų ir ilgių, o jų manevringumas labai kinta priklausomai nuo konkretaus modelio ir jo matmenų.
Trumpesnės lentos ir baidarės yra daug lankstesnės nei ilgesni modeliai, o greitis ir sekimas yra pageidautinas papildomo ilgio.

LAIMĖTOJAS: LYGIOSIOS

14. Greitis

Nors yra ilgų, elegantiškų lenktyninių SUP, kurie lengvai skruodžia vandenį, baidarės yra geresnis pasirinkimas, jei greitis yra jūsų prioritetų sąraše.
Irklentės dizainas gali apriboti jūsų greitį, o žemas baidarės svorio centras, siauresnis profilis ir dviašmenis irklas leidžia pasiekti didesnį greitį.

LAIMĖTOJAS: Baidarė
15. Komfortas

Jei neturite traumos, dėl kurios sėdėti būna skausminga ar apsunkinta, baidarės sėdėjimo padėtis suteiks daugiau komforto nei SUP.
Nuplaukiant ilgesnius atstumus, viena fiksuota padėtis, kurioje esate užsirakinęs baidarėje, gali tapti ribojančia, tačiau apskritai, kadangi sėdite, baidarės irklavimas yra patogesnis nei SUP. Nors SUP galima irkluoti klūpant ar sėdint, baidarės paprastai yra patogesnės.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

irklente su sedyne

16. Plaukimas vėjuotomis sąlygomis

Esant vėjuotoms sąlygoms, irklentės tampa daug sudėtingesnės, nes su stipriais vėjais kovojate iš pakeltos ir atviros stovėsenos.
Jau nekalbant apie tai, kad papildomos bangos sukurs dar vieną kliūtį, kurią sunkiau įveikti esant aukštesniam svorio centrui. Nors galite su tuo kovoti atsiklaupę arba prie savo lentos pridėję baidarės sėdynę, baidarės, žinoma, yra daug žemesnio profilio, todėl daug lengviau irkluoti pučiant stipriam vėjui.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

17. Judėjimo laisvė

Jei tikrai norite jaustis laisvai ant vandens be jokių apribojimų, plaukiojimas stovint irklente yra tikrai tinkamas būdas.
Sėdėkite, stovėkite, atsiklaupkite, gulėkite, judėkite – SUP yra itin lankstūs ir leidžia atlikti įvairius judesius. Nors baidarės yra su fiksuota padėtimi vienam ar dviem žmonėms, SUP riboja tik irklentininkų svoris. Tai reiškia, kad ant irklentės yra daug vietos jums, jūsų partneriui, jūsų vaikams ir net šuniui!

LAIMĖTOJAS: SUP

17. Žvejyba

Nors žvejyba baidarėmis yra itin populiari (ne veltui yra sukurtos žvejybinės baidarės), su SUP žvejyba yra gana naujas reiškinys, kuris vis labiau prigyja.
Žvejyba ant irklentės suteikia jums didžiulį pranašumą, kai kalbama apie matomumą, nes jūs stovite, o ne sėdite. Naudodami D formos žiedų rinkinį ir kai kuriuos surišimus, savo SUP galite įrengti kaip neįtikėtinai stabilią žvejybos platformą su sėdyne, meškerykočių laikikliais, denio krepšiu ir daugybe kitų priedų. Tai, žinoma, priklausys nuo jūsų pageidavimų. Jei jums labiau patinka didesnis matomumas, jums gali patikti SUP. Tačiau jei žvejojate vien dėl to, kad tai atpalaiduojanti, lengva veikla, jums gali patikti žvejyba iš baidarės.

LAIMĖTOJAS: SUP

18. Joga

Tai yra aiškus atsakymas, bet tikrai verta paminėti.

Kadangi ant irklenčių joga yra tokia populiari veikla, į kurią verta atsižvelgti renkantis SUP. Nugalėtojas aiškus, nes SUP tikrai yra vienintelis įrankis, siūlantis platformą užsiimti joga. Taigi, jei esate jogos mėgėjas, vienintelis jūsų pasirinkimas yra SUP. SUP joga iš tikrųjų yra geresnė treniruotė nei įprasta joga, nes nelygus paviršius ir judantis vanduo tikrai patikrina jūsų pusiausvyrą. Šis papildomas balansavimas sukels daugiau įtampa stabilizuojantiems raumenims, toliau stiprindamas visą kūną.

LAIMĖTOJAS: SUP

Jogos irklentė

18. Apsauga nuo saulės

Svarbus aspektas, kai kalbama apie bet kokią veiklą lauke, yra tai, kaip esate saulėje.
Saulės žala gali būti gana rimta, todėl į tai verta atsižvelgti renkantis veiklą lauke. Baidarė čia laimi, nes mažiau jūsų kūno yra veikiami saulės. Stovint ant SUP beveik atidengiamas visas kūnas, priklausomai nuo dėvimų apsauginių drabužių lygio. Tačiau baidarė dengia didžiąją apatinę kūno dalį ir dalį liemens. Tačiau saugu naudoti kremą nuo saulės abiem atvejais ir saugoti visas atviras vietas nuo saulės.

LAIMĖTOJAS: Baidarė

19. Patogumas pradedantiesiems

Kitas dalykas, kaip draugiškas sportas pradedantiesiems.
Ir baidarės, ir SUP yra gana nesunkūs pradedantiesiems. Tačiau vis tiek manome, kad pranašumas atitenka SUP. Nors baidarę išmokti nesunku, ja pradėti plaukti reikia tam tikrų įgūdžių. Taip yra visų pirma dėl to, kad sunku įlipti ir išlipti, ypač kai reikia reaguoti, jei baidarė apvirsta. Įlipimas į baidarę arba įstrigimas yra saugumo problema, kurią pradedantieji turi žinoti. Kita vertus, dėl didelio stabilumo SUP gana lengva užlipti, jei nukritote. Vien dėl šios pagrindinės priežasties patogumo pradedantiesiems faktorių suteikiame irklavimui.

LAIMĖTOJAS: SUP

Apibendrinimas: Kas geriau irklentė ar baidarė?

Kaip matote, SUP ir baidarių debatuose nėra aiškaus nugalėtojo. Abu turi skirtingus privalumus ir trūkumus, o tai, kas geriausia vienam irkluotojui, nebūtinai bus tinkamas pasirinkimas kitam. Prieš perkant baidarę ar SUP, labai svarbu gerai suprasti kiekvieno stipriąsias ir silpnąsias puses. Taip pat svarbu nustatyti ir nustatyti prioritetą, kas jums svarbu, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą pirkti. Paskutinis dalykas, kurį norite padaryti, yra neapmokytas, impulsyvus pirkimas, kuris galiausiai sukelia nusivylimą. Taip nutinka dažnai ir tai brangi klaida, kurios galima lengvai išvengti skiriant laiko šiek tiek patyrinėti. Tikimės, kad šis straipsnis buvo informatyvus ir naudingas nustatant, koks pasirinkimas yra geriausias. Nepriklausomai nuo to, ką galiausiai nuspręsite įsigyti, tikimės, kad įsigiję pirkinį mėgausitės daugybe įsimintinų irklavimo nuotykių. Linksmo irklavimo!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *