Kaip išsirinkti SUP irklą?

Kaip išsirinkti SUP irklą irklentei

Kaip išsirinkti Sup irklą

 

Galite nusipirkti geriausią lentą, bet be gero irklo labai toli nenplauksite.
Įsigiję kokybišką irklą, kuris puikiai derės su jūsų kūno ir irklavimo stiliaus, irklavimas stovint (SUP) taps daug samgesnis. Ar tai reiškia, kad turite nusipirkti aukščiausios klasės irklą? Nebūtinai. Norėdami pasirinkti sau tinkamą SUP irklą, atsižvelkite į šiuos veiksnius:

 • Ilgis: Norint išlaikyti tinkamą irklavimo formą ir efektyvumą, labai svarbu turėti tinkamo dydžio irklą.
 • Medžiaga: SUP irklui sukonstruoti naudojamos medžiagos vaidina svarbų vaidmenį nustatant irklentės svorį ir standumą. Paprastai pirmenybė teikiama lengvam irklui, tačiau atminkite, kad už mažesnį svorį paprastai mokate daugiau.
 • Tai pat svarbu: irklo forma, irklo mentės dydis, forma ir poslinkis apibrėžia, kaip mentė juda vandeniu. Mentę pasirinksite atsižvelgdami į plaukimo tipą, kūno tipą ir asmeninius pageidavimus. Paprastai kuo didesnis esate, tuo didesnis irklas.

SUP irklo ilgis

Svarbu įsigyti jums tinkamo ilgio irklą. Per ilgas irklas bus sudėtingas naudoti; jei irklas yra per trumpas, turėsite pasilenkti nepatogioje padėtyje, kad įstumtumėte mentę į vandenį.

Irklentės irklo ilgis

 • Pasirinkti tinkamo dydžio irklentę pramoginėms kelionėms:
 • Pakelkite irklą vertikaliai, kad irklentės mentė liestų žemę.Ištieskite ranką virš galvos ir uždėkite patogiai ranką ant irklo rankenos
 • Su tinkamo dydžio irklu T formos rankena remsis jūsų riešo linkyje. (Jei irklas yra reguliuojamas, sureguliuokite koto ilgį, kad jis atitiktų.)
 • Jei irklą užsisakote internetu, prie savo ūgio pridėkite apie 20–30 cm ir pasirinkite tokio ilgio irklą.

Jei užsiimate ne pramoginėmis kelionėmis, pavyzdžiui, banglenčių sportu ar lenktynėmis, jums gali prireikti kitokio ilgio. SUP banglentininkai dažniausiai renkasi irklą, kuris yra šiek tiek trumpesnis nei turistinio ilgio, o lenktynininkai paprastai renkasi šiek tiek ilgesnį.

Irklų rūšys

Reguliuojamo ilgio ir fiksuoto ilgio irklas

 • Reguliuojamo ilgio irklai yra populiarūs dėl savo universalumo. Jie leidžia lengvai eksperimentuoti, kad išsiaiškintumėte, koks ilgis jums tinka, ir galite tiksliai sureguliuoti ilgį naršydami, turėdami ar lenktyniaudami. Kitas pliusas yra tai, kad irklas galite dalintis su žemesniais ar aukštesniais draugais ir šeimos nariais. Daugelis gamintojų tą patį irklą gamina keliuose skirtinguose reguliavimo diapazonuose, todėl įsitikinkite, kad pasirinktas tas, kuris atitiks jūsų poreikius.
 • Fiksuoto ilgio irklas: kai kurie žmonės renkasi nereguliuojamus, fiksuoto ilgio irklus, nes jie būna lengvesni ir standesni, nes trūksta reguliavimo mechanizmo. Kai kurios fiksuoto ilgio irklas yra skirtos nupjauti, kad galėtumėte pasiekti tikslų ilgį, kurio jums reikia. Prieš pirkdami fiksuoto ilgio irklas, išbandykite kelis skirtingus ilgius, kad išsiaiškintumėte, kas jums patinka.

SUP irklų medžiagos

 • Vos per dvi valandas irklavimo dauguma žmonių padarys kelis tūkstančius smūgių. Pakeldami sunkų irklą, kuris daug kartų gali jus greitai pavargti, todėl dauguma patyrusių irkluotojų investuos į lengviausią irklą, kurią gali sau leisti. SUP irklentės svorį pirmiausia lemia medžiagos, naudojamos jai gaminti
 • Jūsų irklo medžiaga taip pat nulems, koks jis standus. Kietas irklas efektyviau perduoda jūsų smūgio jėgą.
 • Svarstydami apie medžiagų pasirinkimą, apsvarstykite šiuos dalykus:
 1. Ar jums reikia lengvo irklo? Jei lenktyniaujate ar leidžiatės į ilgas keliones, jums patiks lengvas irklas. Jei irkluojate tik kelis kartus per metus, svoris neturi būti jūsų pagrindinis rūpestis.
 2. Kiek norite išleisti? Lengvos medžiagos, tokios kaip anglis ir stiklo pluoštas, kainuoja daugiau nei sunkesnės, tokios kaip aliuminis ir plastikas.
 3. Kieti irklai gali trikdyti jūsų raumenis ir sąnarius. Jei anksčiau patyrėte peties, rankos ar riešo traumų, galbūt norėsite irklentės su tam tikru lankstumu.

Sup irklų medžiagos

Medžiagų rūšys

 • Plastikas: naudojamas pradinio lygio irklų mentėse ir rankenose, plastikas yra patvarus ir nebrangus. Jis beveik visada suporuotas su aliuminio velenu.
 • Aliuminis: naudojamas SUP irklų kotelyje, aliuminis yra nebrangus ir lengvas, bet ne toks lengvas ar standus kaip stiklo pluoštas ar anglis. Aliuminio irklų rankenos dažnai suporuojami su plastikine mente; šie irklai yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems irkluotojams.
 • Stiklo pluoštas: Puikus lengvas pasirinkimas, kai kurių SUP irklų kotelėje ir (arba) mentėse naudojamas stiklo pluoštas. Stiklo pluoštas yra gana standus, todėl jis efektyviai perduoda jūsų irklavimo galią. Tačiau jis yra šiek tiek mažiau standus nei anglies pluoštas. Irklas, pagamintas iš stiklo pluošto, dažnai yra brangesnis nei aliuminis / plastikas, bet pigesnis nei anglies pluoštas.
 • Anglies pluoštas: tai lengviausia, kiečiausia medžiaga ir dažnai pati brangiausia. Svorio sutaupymas gali būti vertas papildomų išlaidų, jei dažnai irkluojate dideliais atstumais. Anglies pluošto standumas užtikrina puikų jėgos perdavimą iš jūsų raumenų į irklo mentę. Aukščiausios klasės irkluose naudojamas anglies pluoštas visame irkle ir mentėje, o pigesnės konstrukcijos kartais turi sudėtinę konstrukciją, pvz., anglies ir stiklo pluošto mišinį arba anglies rankeną, suporuotą su stiklo pluošto mente.
 • Mediena: kai kurie SUP irklai yra pagaminti tik iš medžio, o kitose mentė yra padengta tik fanera. Medinis irklas yra gražus, tačiau kartais gali sverti ir kainuoti daugiau nei pagamintas iš kitų medžiagų.

Mentės dydis, forma ir poslinkis

Irklo mentės dydis

 • Mentė yra irklo dalis, kurią panardinate į vandenį, kai iretės. Mentės dydis, forma ir poslinkis turi įtakos irklavimui.
 • Čia nėra griežtos taisyklės, kaip tiksliai nustatyti, kokio dydžio irklo mentės jums reikia. Laikui bėgant, atsižvelgiant į plaukimo tipą ir kitus veiksnius, pvz., kūno tipą, greičiausiai imsite rinktis tam tikro dydžio mentes.
 • Tačiau, jei SUP naudojate visiškai pirmus kartus, vadovaukitės šiais nurodymais: kuo didesnis, tuo didesnis gali būti jūsų mentė. Taip yra todėl, kad didesni irkluotojai paprastai turi daugiau jėgų padaryti didesnį mostą per vandenį. Lengvas būdas palyginti menčių dydžius yra naudoti mentės paviršiaus ploto matavimą (nurodytą kvadratiniais cm).

Štai keletas apytikslių paviršiaus ploto rekomendacijų, pagrįstų kūno svoriu:

 1. Mažo / vidutinio kūno tipas (mažiau nei 68 kg): 500–580 cm2.
 2. Vidutinio / didelio kūno tipas (68 – 90 kg): 580 –640 cm2.
 3. Didelis / X didelis kūno tipas (daugiau nei 90 kg): 640 –750 cm2.

Atsižvelgdami į šias rekomendacijas, čia yra keletas papildomų dalykų, apie kuriuos reikia pagalvoti:

 1. Didelės mentės yra suteikia didesnį greitį vienu įriu: didelė mentė išstumia daugiau vandens, todėl galite atlikti galingus įrius, kad lenta greitai įsibėgėtų. Pavyzdžiui, jei esate SUP banglentininkas, jums gali patikti didesnė mentė(640 –750 cm2), kuri leis atlikti kelis galingus įrius, kad greitai pagautumėte bangą.
 2. Mažos mentės yra efektyvesnės: mažos mentės kiekvienu brūkštelėjimu išjudina mažiau vandens, tačiau mentę lengviau traukti per vandenį nei didelę mentę, o tai reiškia, kad su kiekvienu judesiu reikia mažiau pastangų. 500–580 cm2 mentės gali būti privalumas, jei esate SUP lenktynininkas ar ilgų distancijų keliautojas ir norite išsaugoti energiją ilgam laikui. Maža mentė taip pat yra geresnis pasirinkimas, jei mėgstate irkluoti dideliu ritmu arba jei norite būti švelnesni sąnariams ir raumenims.

Mentės forma

irklo mentės forma

 • Mentės forma gali turėti įtakos tam, kaip irklas juda per vandenį. Mentės formų veikimo skirtumai gali būti nežymūs, tačiau įgydami patirties galite teikti pirmenybę vienai formai, o ne kitai.
 • Tear-drop: ši forma yra plačiausia apačioje, o tai reiškia, kad įdėję mentę į vandenį, iš karto stumiate vandenį didžiąja mentės paviršiaus ploto dalimi. Naudojant daug paviršiaus ploto, pasiekiamas galingas smūgis, kurį kartais mėgsta SUP banglentininkai ir irkluotojai, mėgstantys lėtesnį ir galingesnį irklavimą.
 • Rectangular: stačiakampio formos peiliukai apačioje yra siauresni nei tear-drop tipo, o tai reiškia, kad pirmą kartą panardinus mentę į vandenį, užfiksuojamas mažesnis paviršiaus plotas. Dėl šios priežasties šie peiliukai gali paskatinti švelnesnį smūgį ir gali būti lengvesni jūsų kūnui. Jie taip pat leidžia atlikti greitesnį ritmą.

Poslinkis

irklo mentės poslinkis

 • Poslinkis apibūdina laipsnį, kuris yra tarp irklo galo ir mentės. Šio kampo dydis turi įtakos mentės vertikalumui, kai jis keliauja vandeniu, o tai savo ruožtu gali turėti įtakos kiekvieno įrio galiai.
 • Jums nereikės daug laiko skirti poslinkių kampų analizei, nebent jums patinka analizuoti smulkesnes savo įrangos detales. Atsižvelgiant į tai, čia yra keletas bendrų poslinkio rekomendacijų, pagrįstų skirtingais irklavimo stiliais:
 1. SUP banglenčių sportui: maždaug 7 laipsniai
 2. Visapusiškam irklavimui / mišriam naudojimui: maždaug 10 laipsnių
 3. SUP lenktynėms: apie 12 laipsnių

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *