Kokio dydžio irklentė jums tinka?

Kokio dydžio irklentė išsirinkti

 

Renkantis irklentę, norint pasirinkti dydį, kurio tūris (plūdrumas) būtų pakankamas, atsižvelgiant į jūsų svorį ir patirties lygį, kad galėtumėte tinkamai plaukioti. Naudokite toliau pateiktą irklentės dydžio lentelę, suskirstytą pagal SUP modelį, charakteristikas, siūlomus kiekvienos lentos svorius ir tūrius.

Irklentininko svoris kgIrklentės plotis cmIrklentės storis cmIrklentės ilgis cm
5678-8112290-330
56-6878-8112290-330
68-7978-8412305-380
79-9081-8612305-380
90-10281-8612-15305-380
<10281-8615305-380

Bendras irklentės dydžio nustatymas

Dauguma SUP yra 305-330 cm ir 81-86 cm pločio. Plotis lems jūsų lentos stabilumą, tačiau kuo lenta platesnė, tuo sunkiau irkluoti. Trumpesnio ilgio lentos pirmiausia naudojamos lenktynėms ir yra lengvai manevruojamos. Be aukščio ir svorio, svarbus ir lentos storis.

Irklentės pasirinkimas

Irklentės apkrova – kodėl tai svarbu

SUP svorio talpa skiriasi priklausomai nuo tipo ir modelio. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jūs negalite būti per lengvas stovint irklavimo lentos! Kol jūsų svoris nesiekia siūlomos svorio ribos arba mažesnis, jums turėtų būti viskas gerai. Tačiau nenorite, kad lenta būtų per sunki. Kai irkluotojas yra sunkesnis už lentos svorį, lenta skęs, trauksis vandenyje, todėl irklavimas bus neefektyvus.

Irklentės svorio apskaičiavimas

Pradedančiųjų irklentės skaičiavimas

  • Renkantis irklentę labai svarbu ar planuojate plaukioti irklente su savo šunimi, vaikais, draugais ar svarbiais asmenimis, būtinai atsižvelkite į jų svorį žemiau pateiktose paprastose lygtyse. Taip pat apsvarstykite visus įrankius, maistą ar vandenį, kurį turėsite su savimi.

SUP dydžio nustatymas pagal veiklos tipą

  • Bendra taisyklė nustatant, kokio dydžio irklavimo lenta yra teisinga, yra pridėti 22-26 cm prie irklentininko aukščio. Be ūgio, atsižvelkite į irkluotojo svorį, jo patirtį ir vietą. Svarbu pažymėti, kad aukščio bendra taisyklė skiriasi priklausomai nuo pagrindinio SUP naudojimo.

Turistinės (touring) ir lenktyninės irklentės

  • Irkluotojai, ieškantys turistinių stovinčių irklavimo lentų, paprastai renkasi lentą, kuri yra šiek tiek ilgesnė nei vidutinė, 25–30 cm aukštesnė už irklentininką. Be to, lenktyniniai SUP paprastai yra siauresni, todėl yra greiti, bet mažiau stabilūs.
  • Idealaus dydžio lenktyninis SUP: 380 – 425 cm.

turistine irklente

Jogos (yoga) irklentės

  • Jei ieškote stabilaus SUP, kurį būtų galima naudoti jogai ar irklavimui ramiu vandeniu, rinkitės platesnio paviršiaus plotą, kad būtų užtikrintas papildomas stabilumas. Jei norite naudoti jogos irklavimo lentas, ieškokite lentų su patogiu paklotu, panašiu į jogos kilimėlį.
  • Idealus Yoga SUP dydis: 305 – 335 cm.

Jogos irklentė

 

Bangų (surf) irklentės

  • Idealus irklentės dydis bangoms gaudyti paprastai yra mažesnis nei vidutinis, apie 270 – 305 cm. Kad jie būtų manevringa, rinkitės šiek tiek trumpesnę lentą.
  • Nors dauguma SUP banglenčių lentų yra kietos, pripučiamos SUP yra puiki galimybė lengvai transportuoti.
  • Idealus bangų irkelntės dydis: 270 – 320 cm.

Bangų irklentė

Irklentės dydžio nustatymas pradedantiesiems

  • Jei pirmą kartą naudojatės irklenčių sportu, stabilumas greičiausiai yra pagrindinis veiksnys pasirenkant irklentės tipą. Dauguma pradedančiųjų renkasi pripučiamą SUP lentą, kurios storis nuo nosies iki uodegos yra vienodas, o tai padeda irkluotojams geriau subalansuoti svorį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *