Trumpa irklenčių istorija

Šiek tiek apie SUP istoriją

Įsivaizduokite baidarių ir banglenčių hibridą, kuris yra ir puikus mankštos šaltinis, ir neabejotinai smagus. Paimkite elementus

Trumpa irklenčių istorija

iš mėgstamų vandens sporto šakų ir sujunkite juos į vieną lengvai išmokstamą veiklą ir turėsite plaukimą irklente. Nors ši veikla dar gana nauja, nekyla klausimų, kodėl ši sporto šaka populiarėja. Vien 2014 m. daugiau nei 21,7 milijono amerikiečių mėgavosi irklenčių sportu ir ši tendencija toliau auga.

Kaip atsirado irklentės? Ekspertai teigia, kad jos egzistavo dešimtmečius, tačiau išpopuliarėjo 2000-aisiais, kai išaugo į šiandien pripažįstamą sporto šaką. Ankstyviausios jo šaknys siekia XVIII a., kai vietiniai havajiečiai irklavo Ramiajame vandenyne iš salos į salą. Šiuolaikinės „stand up paddle boarding“ arba SUP, kaip kai kas tai vadina, pritaikymo būdai atsirado XX amžiaus viduryje, radikaliai išpopuliarėjus banglenčių kultūrai septintajame dešimtmetyje. Kalifornijos krantai SUP pirmą kartą pasitiko 2005 m., kai jis akimirksniu patraukė vietinius gyventojus. Šiandien SUP išplito visoje šalyje ir juo mėgaujasi milijonai žmonių.

SUP nuo pirmųjų dienų labai pasikeitė. Pirmosios lentos buvo pagamintos iš medžio ir buvo gana primityvios. Šiandieniniai modeliai gaminami iš kelių skirtingų medžiagų. Anglies pluošto irklentės yra neįtikėtinai tvirtos, tačiau lengvos. Elektrinių irklinių lentų modeliai turi variklius. Yra net pripučiamų irklenčių versijos, užtikrinančios maksimalų plūdrumą, padedančios irklentininkui išlikti vandenyje. Dėl kelių skirtingų tipų ir dydžių lentų SUP gali mėgautis kiekvienas, nepaisant amžiaus ar įgūdžių lygio.

Jo universalus patrauklumas metai iš metų pritraukia daugybę irklentininkų prie vandens. Pagrindinis sporto bruožas yra tai, kad jūs galite irkluoti ant bet kurio vandens telkinio. Nuo vandenynų iki ežerų iki upių – žmonės įvairiose geografinėse vietose gali užšokti ant lentos ir pasinaudoti SUP teikiamais privalumais. Daugiausiai priskiriamas prie sporto šakų, irklavimas stovint yra puikus pratimų šaltinis. Daugiau nei 73% irkluotojų teigia, kad jiems patinka SUP dėl aerobikos ir raumenų stiprinimo.

Taigi, ar jums nėra smalsu pamatyti, apie ką vyksta ažiotažas? Prisijunkite prie milijonų žmonių, kurie kasdien įsimyli SUP, ir išbandykite patys!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *